ПРОИЗВОДИ

Sino Pharmaceutical Equipment Development (sinoped) Co, Ltd. сега го презема Р&Г и производство на центрифуги во Фабриката за фармацевтски машини Лиаојанг, првата државна фабрика за фармацевтски машини за производство во Нова Кина. Имаме големо искуство, фокусирајќи се на опремата за фармација веќе 50 години, опслужувајќи речиси десетици илјади клиенти. Со напредна опрема за обработка посветена на фармацевтските машини, во комбинација со најновите технологии и процеси на пазарот, се стремиме кон извонредност. Со професионален тим од стотици луѓе, совршен модел на управување го прави тимот попрофесионален. Режимот што го интегрира Р&D, производството, продажбата и услугата не само што ги прави клиентите задоволни, туку и ги прави безгрижни.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Линија за производство на FLG Fluid Bed Sealed Granulation Linkage

Линија за производство на FLG Fluid Bed Sealed Granulation Linkage

Линија за производство на FLG Fluid Bed Sealed Granulation LinkageДетали за вовед ве молиме погледнете го следновоhttps://www.alibaba.com/product-detail/China-Pharmaceutical-Fluid-bed-continuous-fluid_60586863855.html?spm=a2747.manage.0.0.149c71d27MPrngПредноста на GEA Pharmaceutical Vertical Continuous Fluid Bed фен се состои во одржување на рамномерност и повторување на квалитетот на производот, што одразува идеална рамнотежа помеѓу ефикасноста на производството и квалитетот на производот. Во процесот на флуидизација, материјалите лебдат над воздухот, со површината во полн контакт со загреаниот воздух, и затоа материјалите рамномерно се изедуваат и достигнуваат идеална состојба за размена на топлина со што имаат висока ефикасност. Конфигуриран со соодветен систем за прскање и преку понатамошно структурно подобрување, течното лежиште потоа станува повеќенаменска постројка за обработка во комбинирани функции на сушење, гранулирање, премачкување со раствор и премачкување во прав. Финалниот производ обично гранула за инстант растворени материи.
ZPW-25 Ротари Шумлива преса за таблети

ZPW-25 Ротари Шумлива преса за таблети

Прес за таблети од серијата ZPW е посебен дизајн за шумливи таблети, директно притиснете ја гранулата во шумлива таблета. Удари од типот на завртка, по гаснење&Специјална обработка, може ефективно да го избегне прашокот за стап.Има подобри ефекти за материјалот се вискозност, полош проток, лесен за влага, усвојување специјален начин на де-калапи, широко користен во фармацевтската индустрија.
Машина за полнење капсули NJP 800

Машина за полнење капсули NJP 800

Машината за полнење капсули е целосно автоматска опрема за полнење на капсули со испрекинато движење и тип на плоча со дупки за полнење. Усвојува дизајн за оптимизација комбинирани карактеристиките на кинеската медицина и барањата на GMP, ги има карактеристиките на компактен механизам, мал волумен, помал шум, прецизна доза за полнење, мулти-функционалност, стабилно трчање итн. Може да го заврши следното движење во исто време : хранење капсули, одвојување капсули, полнење прашок, отфрлање капсули, заклучување капсули, завршено испуштање капсула и чистење на модулот итн. механизам за подигање кој лесно се чисти, ги заштедува трошоците и работната сила за претпријатието на кое му треба обемно производство
Прилагодени производители на машини за капсулирање меки гел од Кина | Синопед

Прилагодени производители на машини за капсулирање меки гел од Кина | Синопед

Линијата за производство на меки гел од серијата HSR-180H/200H/250H/300H е опрема за масовно производство и соодветни клиенти со различни барања за капацитет. Опремата има компактна структура, лесно ракување, едноставно одржување, стабилни перформанси, високо производство и мала потрошувачка. Погоден е за прехранбена, фармацевтска, козметика, макБаскет и хемиска индустрија.
Машина за пакување блистер и цртан филм

Машина за пакување блистер и цртан филм

JDZ-260 машината за картонирање со континуиран тип со голема брзина е ново дизајнирана од нашата компанија и го исполнува стандардот GMP. Постојат карактеристики на висока ефикасност, стабилни својства и висок капацитет, итн. Многу технологии, вклучувајќи го и автоматското преклопување на летокот& пренесување, формирање на кутии и пост туркачка единица итн. се среќаваат со европските& американски стандарди. Со уредниот изглед и структурата со постојано туркање, погодно е за ракување и одржување. Со надворешната јамка на ротацијата на двојните тркала со 4 планети, може да се отворат кутии и има двапати уреди за претходно формирање, така што се осигурува дека кутиите можат целосно да се поддржат.Во оваа машина, механичката/оптичката/ електричната/пневматската контрола се интегрирани во една, а кога е поврзана со други соодветни машини, тоа е комплетна линија за пакување.
Фабрика за автоматска машина за пакување течност за полнење кеси - SINOPED

Фабрика за автоматска машина за пакување течност за полнење кеси - SINOPED

Автоматска машина за пакување за полнење течноствклучуваат пумпа за полнење течност, формирање на кеси, запечатување и печатење датумбрзина на пакување од 30 до 50 кеси/минВреме на испорака 25 денаБрој на модел 320, 420, 520, 620 и 720Ширина на вреќата од 15 до 35 см
SGGZ-8 Машина за полнење со капаче за 2 глави Орално шише со течност, метална пластична завртка за полнење и машина за капаче

SGGZ-8 Машина за полнење со капаче за 2 глави Орално шише со течност, метална пластична завртка за полнење и машина за капаче

* Оваа сериска машина за покривање (ролна) за орално полнење главно се користи за стаклено шише од 20/30/50/60/100 ml, полнење на капаче со метална нишка, капа за додавање, капаче (ролна);* Овој сериски систем за полнење на машината и систем за покривање (ролна) се отелотворени инцизивно и живописно, висока прецизност на полнење, без капе;* Структурата за покривање (ролна) е патент на нашата компанијаПрофесионални производители на SGGZ-8 2 Heads Cappping Machine Mashine Oral Liquid Bottle, Metal Plastic Swed Cap Filling and Capping Machine, во споредба со слични производи на пазарот, има неспоредливи извонредни предности во однос на перформансите, квалитетот, изгледот итн., и ужива добра репутација на пазарот.Sinoped ги сумира дефектите на минатите производи и континуирано ги подобрува. Спецификациите на производителите на професионални машини за полнење со капачиња SGGZ-8 2 глави за орално шише со течност, метално пластично завртување капаче за полнење и машини за покривање може да се приспособат според вашите потреби.тура, капачка(ролна) мазна Ефикасно обезбедувајте го квалитетот на пакувањето.
Прилагодени производители на чиста соба 1 од Кина

Прилагодени производители на чиста соба 1 од Кина

Ова е изградба на целосна услуга за чиста соба под барање за GMP. Проект со клуч на рака. Cleanroom или чиста соба е средина, која обично се користи во производството или научните истражувања, која има ниско ниво на загадувачи на животната средина, како што се прашина, микроби во воздухот, честички од аеросол и хемиски пареи. Попрецизно, чистата соба има контролирано ниво на контаминација што е специфицирано со бројот на честички по кубен метар со одредена големина на честички. За да се даде перспектива, амбиенталниот воздух надвор во типична урбана средина содржи 35.000.000 честички на кубен метар во опсег од големина 0,5um и поголем во дијаметар, што одговара на чиста соба ISO9, додека чистата соба ISO1 не дозволува честички во тој опсег на големини и само 12 честички на кубен метар од 0,3um и помали
ЗАДВОРЕН СЛУЧАЈ

Во изминатите години постигнавме големи достигнувања благодарение на нашата добра заслуга и услуга. Имаме воспоставено долгорочни деловни односи со многу клиенти, а некои од нашите клиенти во странство не назначија да бидеме нивна агенција за набавка на фармацевтско производство& фармацевтски производствени компании во Кина. Нашите фармацевтски производствени производи се извезуваат во многу земји области, како што се Кореја, Индија, Индонезија, Пакистан, Тајланд, Виетнам, Иран, Јапонија, Данска, Романија, Бугарија, Русија, Јужна Африка, Нигерија, САД, Австралија, Канада, Аргентина и Чиле. Покрај машините и опремата, ние исто така снабдуваме производствени линии, клучни проекти и знаење.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Фабрика за таблети за капсули Turnket Project во Камбоџа

Фабрика за таблети за капсули Turnket Project во Камбоџа

Проект „клуч на рака“ за капсули и таблети, вклучува чиста соба, третман на вода и генерирање енергијаго направивме во 2020 година и завршивме во 2021 годинаSINOPED обезбедува дизајн, снабдување со опрема (преса за таблети, полнење капсули, пакување со блистер, мешање, гранулирање на течен кревет, третман на вода, чиста соба итн.) и инсталацијаСега фабриката се произведува како и обичнодобредојде да ја посетите!
Машина за полнење капсули во Виетнам

Машина за полнење капсули во Виетнам

Опремата може да се користи за лепење и запечатување тврди капсули исполнети со течност, честички и прав итн., така што производите секогаш може да се запечатуваат во процесот на пакување, складирање и транспорт. Може ефикасно да ја спречи испарувањето на испарливите лекови, да ја зголеми рокот на траење на лековите, за да се подобри стабилноста на капсулите и безбедноста на лековите. Во исто време, тоа е и гаранција за квалитет на производи со висока класа за фармацевтски претпријатија и претпријатија за здравствени производи.
Линија за производство на таблети за храна на ЕУ

Линија за производство на таблети за храна на ЕУ

Ова е изградба на целосна услуга за чиста соба под барање за GMP. Проект Турција.Cleanroom или чиста соба е средина, која обично се користи во производството или научните истражувања, која има ниско ниво на загадувачи на животната средина, како што се прашина, микроби во воздухот, честички од аеросол и хемиски пареи. Попрецизно, чистата соба има контролирано ниво на контаминација што е специфицирано со бројот на честички по кубен метар со одредена големина на честички. За да се даде перспектива, амбиенталниот воздух надвор во типична урбана средина содржи 35.000.000 честички на кубен метар во опсег од големина од 0,5um и поголем во дијаметар, што одговара на ISO9 чиста соба, додека ISO1 чистата соба не дозволува честички во тој опсег на големини и само 12 честички на кубен метар од 0,3um и помали.
Тајланд-Фабрика за храна-проект

Тајланд-Фабрика за храна-проект

Предноста на технологијата FL Food Grade Stevia Sugar Production Line  се состои во одржување на рамномерност и повторување на квалитетот на производот, што одразува идеална рамнотежа помеѓу ефикасноста на производството и квалитетот на производот. Во процесот на флуидизација, материјалите лебдат над воздухот, со површината во полн контакт со загреаниот воздух, и затоа материјалите рамномерно се изедуваат и достигнуваат идеална состојба за размена на топлина со што имаат висока ефикасност. Конфигуриран со соодветен систем за прскање и преку понатамошно структурно подобрување, течното лежиште потоа станува повеќенаменска постројка за обработка во комбинирани функции на сушење, гранулирање, премачкување со раствор и премачкување во прав. Финалниот производ обично гранула за инстант растворени материи.
ЗА НАС

Производител на фармаколошки машини -Sino Pharmaceutical Equipment Development (sinoped) Co, Ltd

Sino Pharmaceutical Equipment Development (sinoped) Co, Ltd. е големо производствено претпријатие специјализирано за Р&Д, производство, продажба и сервис на машини за производство на фармацевтски производи, најпрофесионаленФарма машини Производител во Кина, тоа е разновидност на центрифуги, разни додатоци за центрифуги, центрифуги со цевки и центрифуги на диск. Фармацевтска производствена компанија специјализирана за производство и преработка на производи како што се центрифуги со три краци. Компанијата има многу високи инженери и професионални техничари и има целосен и научен систем за управување со квалитетот. Произведената опрема ги исполнува националните и индустриските стандарди. Опремен е со професионална услуга по продажбата, целосна инсталација и дебагирање на производи и техничка обука за да им обезбеди на корисниците професионална опрема и професионални услуги.

СТАПЕТЕ ВО КОНТАКТ СО НАС
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски
Chat
Now

Испратете го вашето барање